Spinnaker Dumas GMT Automatic Navy Black SP-5119-22
Spinnaker Udsolgt
I restordre
Dette flotte dykkerur er produceret af Spinnaker, og er en del af deres kollektion.
Produktbeskrivelse
NH34A automatik urværk
Gennemsigtig bagkasse
Roterende bezel
Skruekrone
Sikkerhedsmekanisme
Dette ur har ekstra sikkerhedsmekanisme, der forhindrer at låsen åbner sig ved et uheld.
Rustfri stållænke
Safirglas
Automatik urværk
Dette ur har automatik urværk, der oplader energi mens du bevæger dig.
Vandbeskyttende: 300 meter (30 bar)
Klassificeret til 30 bar eller 300 meter, og dermed perfekt til at svømme og dykke med. Meterværdien (300) er ikke lig med tilladt dykkedybde. Værdien refererer til luftrykket som benyttes i testen for vandtæthed (ISO 2281), og henviser til trykpåvirkningen der modsvarer 300 meter. Da man ved bevægelse i vand øger trykbelastningen, er den vandbeskyttende dykkedybde altså lavere end 300 meter.
Kondens - vigtigt!
Størrelse
Uret har en 44 mm bred urkasse (fra venstre til højre).
Urkasse af solidt rustfrit stål
Størrelsesguide
Passer uret til dit håndled? Herreure er blevet gradvist større med tiden, og i dag er det typiske herreur i spændet mellem 40 og 45 mm i bredde. Har du et lille håndled, bør du derfor lede efter ure omkring 40 mm og mindre. Har du et stort håndled, skal du kigge på ure omkring 45 mm og opefter. Bemærk at tykkelsen på urkassen som regel stiger jo bredere uret bliver.
Levering
Vi har i dag følgende leveringsmåder:
| Leveringsmetoder Danmark | Pris |
Specifikationer
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tykkelse | 15 mm |
| Varenummer | SP-5119-22 |
| EAN | 4894664191602 |
| Mærke | Spinnaker |
| Køn | Herreur |
| Remtype | Rustfri stållænke |
| Farve på lænke/rem | Sølvfarvet |
| Lænkens/remmens bredde | 22 mm |